Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Mužský pohlavný hormón. Čo o ňom musíte vedieť?

Mužský pohlavný hormón. Čo o ňom musíte vedieť?

Mužský pohlavný hormón. Čo o ňom musíte vedieť?

Najzásadnejšie mužský pohlavný hormón je testosterón. Testosterón je pre každého muža kľúčový pre správnu funkciu celého reprodukčného systému organizmu, ale hrá zásadnú úlohu aj v ďalších oblastiach života.

V posledných rokoch sa bohužiaľ muži stretávajú s výrazným úbytkom testosterónu. Testosterón zvyčajne začína klesať okolo tridsiateho roku života.

Každý rok sa jeho hladina znižuje približne o 1%. Ale bohužiaľ sa pokles testosterónu čím ďalej viac prejavuje aj u mladších mužov. Na vine môže byť hneď celý rad faktorov, počnúc zlým životným štýlom alebo nesprávnym jedálničkom a stresom.

Nízka hladina testosterónu ovplyvňuje nielen telesné funkcie muža, medzi ktoré patrí erekcie a plodnosť, ale aj psychické funkcie. Nízka hladina testosterónu sa dá riešiť.

Testosterón sa radí medzi steroidné hormóny zo skupiny androgénov. Testosterón vzniká v pohlavných žľazách (semenníkoch) a v bunkách nadobličiek.

Testosterón hrá zásadnú úlohu pri tvorbe spermií. V puberte má testosterón za úlohu vyvíjať pohlavné rysy mužov - rast chlpov, rast svalovej hmoty alebo tvorbu hrubého hlasu. Testosterón u mužov ovplyvňuje spaľovanie tuku v podpazuší, buduje svalovú hmotu, podporuje silu kostí a zdravie srdca.

A ako sme sa zmienili, má vplyv na psychiku muža. Podporuje libido, sexuálnu výkonnosť a čo ste možno nevedeli, tak i túžbu po úspechu.

Ako spoznáte, že môžete trpieť na nízku hladinu testosterónu?

Môžu sa u vás prejaviť poruchy erekcie, nízke libido, úbytok svalovej hmoty, energie, množenie telesného tuku, oslabenie pamäti a koncentrácie, podráždenosť, depresie, nadmerné potenie a návaly horúčavy, spánková apnoe alebo nespavosť či znížená schopnosť oplodnenia.

Hladinu testosterónu si môžete nechať zmerať u lekára. V rámci vyhodnotenia testu sa ale musí vziať do úvahy oveľa viac než len samotná hladina testosterónu. V niektorých prípadoch by bola testosteronová liečba zbytočná.

Je potrebné započítať BMI. Pri nadváhe alebo obezite zvyčajne dochádza k poklesu testosterónu. Vo chvíli, keď sa podarí upraviť telesnú hmotnosť, spraví sa aj hladina testosterónu. Rovnako tak sa uvažuje o hodnotách FSH a LH. Jedná sa o hormóny pohlavné žľazy.

Podľa nich sa dá určiť, kde je problém. Problém môže byť v semenníkoch, podmozgovej žľaze alebo sa nemusí o problém ani rokovať. Obdobne je dôležitý aj váš stav z hľadiska pociťovania ťažkostí, zmeny telesnej stavby, ochlpenia, alebo funkčných zmien. Ťažkosti potom podľa vyhodnotenia rieši urológ alebo endokrinológ.

Nízka hladina testosterónu sa dá upraviť aj za pomocou správneho jedálnička. Do jedálnička zahrňte stravu bohatú na zinok, draslík a horčík. Ďalej obmedzte alkohol a rozviňte fyzickú aktivitu, ktorá napomáha zlepšiť kondíciu.

Pre správnu hladinu testosterónu musíte dostatočne dlho a kvalitne spať. V spánku sa produkujú zdravé pohlavné hormóny. Ak spíte málo, zvýši sa produkcia stresového hormónu a zníži sa produkcia testosterónu.

Ktoré potraviny by ste mali pre zvýšenie testosterónu do jedálnička zaradiť? Na prehľad sa môžete pozrieť TU.

Záver:

Testosterón ovplyvňuje u mužov celý rad telesných funkcií. Je teda dôležité si správnu hladinu testosterónu, a to hlavne v neskoršom veku, udržať.

Nemusíte nutne chodiť na injekcie alebo využívať tablety, niekedy postačí vyvážený jedálniček bohatý na potraviny zvyšujúce testosterón prirodzene.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore