Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Silové cvičenie a testosterón. Alebo ako zvýšiť testosterón o 40% behom 4 týždňov?

Silové cvičenie a testosterón. Alebo ako zvýšiť testosterón o 40% behom 4 týždňov?

Silové cvičenie a testosterón. Alebo ako zvýšiť testosterón o 40% behom 4 týždňov?

Najlepšie spôsoby na zvýšenie testosterónu môžeme rozdeliť do 3 kategórií. Strava, cvičenie a doplnky stravy.

V dnešnom článku sa pozrieme na druhý spôsob a povieme si, aký druh tréningu dokáže zvýšiť hladinu testosterónu až o 40% behom 4 týždňov.

Testosterón a cvičenie

Keď cvičíte pravidelne, máte menej tuku, viac svalovej hmoty a viac testosterónu. Pokiaľ ale chcete Váš testosterón zvýšiť až o 40%, určite Vás bude zaujímať jedna španielska štúdia nižšie.

V nej sa totiž potvrdilo, že u začínajúcich cvičencov dokážu 4 týždne silového tréningu zvýšiť testosterón o 40% a znížiť hladinu kortizolu o 24%. Všetky hodnoty boli namerané v pokojnom stave.

A ako taký tréning vypadá?

4 týždenný silový tréning – program

Pri štúdii bolo použitých 20 mužských dobrovoľníkov (priemerný vek 22 rokov), ktorí nemali predošlú skúsenosť so silovým tréningom. Všetci dobrovoľníci boli po celú dobu pod lekárskym dohľadom, takže nemohlo dôjsť k užívaniu nelegálnych drog.

Po lekárskom vyšetrení bol všetkým dobrovoľníkom predstavený 4 týždenný silový program. Program zahŕňal 3 dni tréningu v týždni (pondelok, streda a piatok) a tréning začínal vždy o 12.00 hod. Po celú dobu tréningu bolo zakázané používať akékoľvek doplnky stravy či stimulanty.

Celý program sa skladal zo siedmych základných cvikov v nasledujúcom poradí:

  • 10-15 minút zahriatia
  • bench press
  • príťahy kladky v sede k pásu
  • tlak s veľkou činkou v sede
  • leg press
  • bicepsové zdvihy
  • tricepsové sťahovanie kladky

Všetky uvedené cviky sa cvičili v 3 sériách po 10 opakovaní s pauzou 3 min. medzi sériami. Váha bola vždy v rozmedzí 70-75% maxima na jedno opakovanie.

Po mesiaci tréningu bola všetkým zmeraná hladina testosterónu znovu. U mužov došlo k priemernému zvýšeniu testosterónu o 40% a zníženiu hladiny kortizolu o 24%.

Nasledujúca štúdia je jasným príkladom, že silové cvičenie je jedna z najlepších metód pre prirodzené zvýšenie testosterónu.

PS: Pokiaľ nemáte možnosť chodiť 3x týždne do posilňovne, skúste zaradiť do svojho domáceho tréningu cviky uvedené nižšie. K týmto potrebujete iba svoje vlastné telo.

A ktoré to sú:

Drepy s výskokom

Tento cvik je náročnejší na koordináciu a celkovú výbušnosť tela. Preto začne podväzok mozgový dávať signál pre tvorbu veľkej dávky testosterónu. Pri drepoch s výskokom sa dá do pohybu celé telo, predovšetkým sa ale zapájajú svaly na nohách, ktoré patria k tým najväčším na ľudskom tele. Správne prevedenie TU.

Angličáky

Ďalší výborný cvik na zapojenie veľkej skupiny svalov a tým i podporu Vášho testosterónu. Angličáky patria medzi výborné cviky pre spaľovanie tukov. Správne prevedenie tohto cviku TU.

Šprinty

Jeden z najlepších cvikov pre zvýšenie hladiny testosterónu. V jednej štúdii bol zistený veľký nárast testosterónu po 6 sekundovom rýchlom behu. Hladina testosterónu zostala zvýšená až 120 minút po šprintoch. Krátke rýchle behy sú taktiež najlepšou cestou k nízkej hodnote telesného tuku.

Športu zdar!

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore