Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Testosterón a agresivita – pravda mýtov zbavená

Testosterón a agresivita – pravda mýtov zbavená

Testosterón a agresivita – pravda mýtov zbavená

Viac testosterónu = väčšia agresivita

Mnoho ľudí si myslí, že je tento vzorec pravdivý.

Je tomu ale naozaj tak? Bolo niekde dokázané, že vyššia hladina testosterónu spôsobuje zvýšenú agresivitu u mužov?

V dnešnom článku sa pokúsime tento zažitý mýtus vyvrátiť a uviesť si všetko na pravú mieru. Ako vždy sa budeme odkazovať na vedecké výskumy a správy.

Poďme teda rovno k jadru veci.

Testosterón a agresivita

Jedná sa o dlho zažitý fakt, že pokiaľ je muž agresívny a spupný, môže za to zvýšená hladina testosterónu.

Na túto tému bola už v minulosti uskutočnená rada testov a výskumov, ale žiadny z nich nedokázal potvrdiť priamy vplyv medzi testosterónom a zvýšenou agresivitou.

Áno, je pravda, že keď má muž (či zviera) zvýšenú hladinu testosterónu, je dominantnejší a oplýva väčšou sebadôverou, než jedinci s nízkou hladinou tohto hormónu. Tento fakt bol už niekoľkokrát dokázaný.

Spájať ale túto skutočnosť ihneď s vyššou agresivitou je trošku prehnané.

Nebudeme ale polemizovať.

Poďme si tento mýtus vyvrátiť niekoľkými vedeckými správami.

  • V štúdii fakulty Medicíny a zdravia nebol zistený žiadny vzťah medzi testosterónom a zvýšenou fyzickou alebo verbálnou agresivitou.
  • V tejto štúdii bolo zistené, že muži a ženy, ktorým bol podávaný pod lekárskym dohľadom testosterón, prekvapivo darovali viac peňazí na charitu, než ľudia, ktorým sa podávala iba placebo.
  • V jednej štúdii Jon E. Levina z USA sa vedci zaoberali vzťahom medzi samčím a samičím pohlavným hormónom u myší. Bolo dokázané, že agresívne chovanie, ktoré malo na svedomí zabíjanie vlastných novorodeniatok, nemá za následok samčí hormón testosterón, ale samičí hormón progesterón.
  • Nespočetné množstvo štúdií vyhodnotilo, že muži, ktorý zvýšili svoju hladinu testosterónu z nízkej na optimálnu či vyššiu, nezaznamenali žiadne známky agresívnejšieho chovania. Títo muži boli predovšetkým viac motivovaní, sebavedomejší a celkovo šťastnejší.

Ako sme už písali niekoľkokrát, je dokázané, že testosterón má vplyv na sebavedomie, motiváciu, silu a celkový status jedinca, ale chýba tu preukázateľný dôkaz, že testosterón taktiež ovplyvňuje agresivitu.

Práve naopak.

Zvýšená agresivita je často spájaná s ľuďmi, ktorí sú v depresii alebo sú obecne veľmi náladoví. A ako už vieme, tieto vlastnosti majú často ľudia s nízkou hladinou testosterónu.

Ďalej nesmieme zabúdať na to, že agresivita je skôr závislá na samotnej povahe človeka a nie na hladine jeho hormónov.

Pokiaľ je teda Vaším cieľom zvýšenie testosterónu, určite sa nemusíte báť toho, že z Vás bude ďalší Mike Tyson.

Zdroj: anabolicmen.com - s láskavým zvolením autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore