Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie Ako čo najrýchlejšie bojovať s nachladnutím?

Ako čo najrýchlejšie bojovať s nachladnutím?

Veronika Klepaczova
4. 6. 2018
Ako čo najrýchlejšie bojovať s nachladnutím?

Pokiaľ ste pre prevenciu urobili úplne všetko a aj tak ste uľahli do perín, pretože Vás sklátila zákerná choroba v podobe nádchy a nachladnutia, zabojujte s ňou ako chlap.

Tekutiny

V prvom rade sa prelejte tekutinami v rôznej podobe. Voda obsahuje prirodzene histamín a medzi pitím džúsu a čaju zaraďte i čistú vodu. Akonáhle ju niečím ochutíte, stráca prirodzený účinok. Pokiaľ si o tom chcete zistiť viac, nájdite si rozhovory s Dr. Batmanghelidjem, ktorý hovorí o vode inak. Vynechajte kávu, silný čierny čaj a všetky nápoje obsahujúce kofeín a taktiež alkohol.

Za overený liečebný nápoj sa pokladá i vymačkaný celý citrón, zaliaty horúcou vodou a dochutený medom. Určite to ale nepreháňajte s moc horúcou vodou, nech nezničíte vitamíny. Dajte takú teplotu, aby ste mohli nápoj ihneď vypiť.

Trochu drsnejší ruský recept proti nachladnutiu je stredne veľký pohár vodky s čiernym korením, doplnený veľkým množstvom čerstvého cesnaku a cibule. Pokiaľ vás bolí ucho, na rovnakej strane žujte žuvačku, aby sa uvoľnil tlak v uchu. I to je ruský recept a pomáha. Vypadá to až moc jednoducho, ale pokiaľ sa nejedná o silne rozvinutý zápal, úľava sa dostaví.

Výživa

Horúci vývar postaví na nohy i ťažko nemocných. Prababičky dobre vedeli, čo robia. Je jedno, či sa v hrnci varí kura, sliepka či hovädzie. Kvalitný vývar je stávkou na istotu.

Cesnak a cibuľa ako prírodné antibiotikum jednoducho funguje. Spoľahlivo ničí víry a baktérie. Pridajte cesnak k vývaru, dajte si hrianku a vymačkajte šťavu z cibule. Mimochodom, pokiaľ dáte cibuľu do kameninovej nádoby do miestnosti, vtiahne do seba bacily. Viete, prečo sa kedysi vešala cibuľa a cesnak na trámy? Toto je ten pravý dôvod.

Napríklad sibírske recepty to uvádzajú dodnes.

Na chrípku a nachladnutie pomáha i zázvor s protizápalovými vlastnosťami. Uľaví od kŕčov priedušiek a zmierňuje bolesť na prsiach. Môžete čerstvý zázvor i žuť. Taktiež je možnosť užívať lyžicu medu zmiešaného s vymačkanou šťavou z čerstvého zázvoru. Zázvorový čaj pomáha taktiež od bolesti hlavy i žalúdočných a cestovných nevoľností.

Zapojte vitamíny, hlavne vitamín C. Zvýšte prísun čerstvého ovocia a zeleniny. Vymačkajte si citrón do vlažnej vody. Vitamínom C sa nepredávkujete, nadbytočné množstvo sa prirodzene vylúči.

Dajte si taktiež kyslú kapustu, má nadmerné množstvo vitamínu C. V čreve je až 70% buniek imunitného systému, v tráviacom trakte všetko začína i končí. Zdravé črevá sú základom zdravej a silnej imunity.

Úžasná echinacea je považovaná za bylinu severoamerických indiánov. Stimuluje bunky imunitného systému. Stavte ale i na skorocel, šalviu na kloktanie alebo rakytník rešetliakový. Ten má napríklad 10x viac vitamínu C než citrusy. Pomáha i harmanček, lipa, pamajorán, pľúcnik lekársky, vŕba biela či kapucínka.

Na zapchatý nos a dutiny

Horúca para je pre váš nos najľahším uvoľnením. Takže hrniec s horúcou vodou, cez hlavu osuška a nádych, výdych. Môžete si dať i horúci kúpeľ plný bylín alebo liečivej soli a taktiež vliezť do kúpeľne a pustiť horúcu sprchu. Robte to ale iba v prípade, ak nemáte horúčku a taktiež pokiaľ je niekto doma. Mohlo by sa Vám v kúpeľni urobiť nevoľno. Horúca para uľaví Vášmu nosu i boľavým dutinám. Pomáha i kúpeľ s nohou v horúcej vode, najmä pred spaním.

Namiesto nosných kvapiek soľný roztok, ktorým vypláchnete nos. Vyrobte ho rozpustením trošky morskej soli vo vlažnej vode. Dá sa kúpiť i v lekárni alebo ho nahraďte vincentkou v spreji. Pokiaľ ju budete taktiež vlažnú popíjať, zdravie sa zaručene dostaví. Znižuje opuch nosnej sliznice a odstráni i mikroorganizmy.

Na záver namažte nos liečivou masťou s obsahom harmančeka či jemného mentolu. Pokiaľ doma nič nie je, použite olej či sadlo.

Od nádchy Vám môžu pomôcť i kvapky Tea Tree oleja v aróma lampe. Pokiaľ ich už používate, zmiešajte ich s prírodným olejom a nos potrite niekoľkokrát denne. Pozor ale na prasklinky a odreniny okolo nosu, nech Vás to moc neštípe. Príjemná vôňa spolu s vdychovanými antiseptickými silicami pomôže uzdraviť sliznicu dýchacích ciest.

A pokiaľ ste skutočne chorý, musíte do postele, nedá sa nič robiť. Odpočinok je dôležitý. Najdôležitejšie je nachladnutie jednoducho vyležať a zostať doma v pokoji. Neriskujte komplikácie a zložité predlžené obdobie liečby. Pri prvých príznakoch nachladnutia jednoducho vkĺznite do teplej postele pod teplú deku a odpočívajte. Telo si neduhy stráda a môže sa potom stať, že nespočetnekrát chorobu prechodíte a po pár rokoch sa Vám to napočíta a doženie Vás to aj s úrokmi.

Tento článok je napisán externým autorom.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore