Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie Jednoduchý trik, ako zlepšiť citlivosť na inzulín a podporiť spaľovanie tukov

Jednoduchý trik, ako zlepšiť citlivosť na inzulín a podporiť spaľovanie tukov

Jednoduchý trik, ako zlepšiť citlivosť na inzulín a podporiť spaľovanie tukov

Pokiaľ je Vaším cieľom spaľovanie tukov, je dôležité mať vysokú citlivosť na inzulín. V dnešnom článku si povieme jednoduchý trik, ako zlepšiť citlivosť na tento hormón a urýchliť tým spaľovanie tukov.

Čo to vôbec je citlivosť na inzulín?

Je to proces tela a jeho reakcie na inzulín produkovaný po jedle. Pokiaľ je človek citlivý na inzulín, stačí mu jeho malé množstvo k tomu, aby znížil glukózu v krvi. Každá potravina, ktorú zjete, stimuluje tvorbu inzulínu. Niektoré ovplyvňujú inzulín viac a iné menej. Napríklad tuky majú na tvorbu inzulínu minimálny efekt, zatiaľčo takmer všetky formy sacharidov jeho hladinu okamžite zvýšia.

Ľudia s vysokou citlivosťou na inzulín sú schopní spracovávať sacharidy už pri menšom zvýšení inzulínu v tele. Naopak existujú ľudia s tzv. rezistenciou na inzulín, ktorí potrebujú väčšiu dávku inzulínu k spracovaniu prijatých sacharidov.

Zvýšená hladina tohto hormónu po dlhú dobu má za následok priberanie tukov, obezitu a rezistenciu na inzulín vedúci až k cukrovke 2. typu. Pokiaľ je Vaším cieľom rýchle spaľovanie tukov, mali by ste sa zamerať na zlepšenie Vašej citlivosti na inzulín.

Hladina inzulínu je spojená priamo so spaľovaním tukov, pretože pri vyššej hladine dôjde k zastaveniu odbúravania tukov. Keď je inzulín zvýšený, nemôžete chudnúť. Zvýšený inzulín totiž blokuje produkciu rastového hormónu podporujúceho odbúravanie tukov. Pokiaľ jete často potraviny bohaté na sacharidy a naviac s vysokým glykemických indexom, pomaly sa stávate odolný voči inzulínu a Vaša citlivosť naň klesá. Vďaka tomu Vám pri každom jedle inzulín vyletí hore a nemôžete schudnúť.

Pre lepšie odbúravanie tukov by mala Vaša hladina inzulínu byť dlhodobo nízka alebo po prijatí sacharidov rýchlo klesať. A k tomuto potrebujete vysokú citlivosť na inzulín.

Ako zlepšiť citlivosť na inzulín?

Citlivosť na inzulín je závislá na faktoroch, ako je stravovanie, cvičenie a životný štýl.

Podľa vedeckých štúdií ale existuje jedna látka, ktorá znižuje nárast inzulínu po jedle s vysokým obsahom sacharidov a podporuje spaľovanie tukov.

Tou látkou je kyselina octová, či jednoduchšie – ocot.

Niekoľko štúdií preukazuje pozitívny efekt kyseliny octovej v rôznych podobách.

Napríklad jedna japonská štúdia z roku 2009 ukazuje pozitívny vplyv na telesný tuk, BMI a obvod pásu pri podávaní iba 15 ml octu denne u obéznych ľudí. Rovnaký tím vedcov uskutočnil podobnú štúdiu v roku 2010, kedy konzumácia octu zvýšila energetický výdaj. Vo všetkých štúdiách sa podávalo iba 15 ml octu, čo odpovedá jednej polievkovej lyžici.

Existujú taktiež dôkazy, že kyselina octová zvyšuje pocit sýtosti, takže toho menej zjete.

Záver

Podľa všetkých štúdií je jasné, že efekt octu na zníženie koncentrácie glukózy v krvi je okolo 20% - 35%, čo je veľké číslo i v porovnaní s liekmi na predpis či steroidmi. Tento efekt platí pre obéznych i zdravých ľudí.

Pokiaľ chcete stratiť tuk, cítiť sa menej hladný či zlepšiť hladinu glukózy vo Vašej krvi, najjednoduchší trik je pridať do Vašich jedál rôzne druhy octov.

PS: Osobne odporúčam jablčný ocot. Ten má dostatočne veľkú kyslosť (5%) a jedna polievková lyžica v pohári vody nechutí vôbec zle.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore