Nachádzate se tu: Úvod Blog Motivácia / Osobný rozvoj Wim Hof : Neuveriteľný príbeh „ľadového muža“

Wim Hof : Neuveriteľný príbeh „ľadového muža“

Wim Hof : Neuveriteľný príbeh „ľadového muža“

Dovoľte mi predstaviť Vám muža, ktorého príbeh je plný chladu a odhodlania.

Muža, ktorý dokázal prekonať 26 svetových rekordov.

A predovšetkým muža, ktorý dokázal lekárom a vedcom, že zďaleka nevieme, čoho je naše vlastné telo schopné.

Wim Hof sa narodil v roku 1959 v holandskom meste Settard.

Už ako dieťa miloval behať bosý po snehu a vo svojich 18 rokoch sa rozhodol, že zájde ešte o kúsok ďalej.

Pri prechádzke v amsterdamskom parku si všimol zamrznuté jazero, v ktorom bola veľká diera. Motivovaný neznámou vnútornou silou sa rozhodol ponoriť celé telo do mrazivej studenej vody. Po chvíľke hlbokého dýchania pocítil niečo, čo ešte predtým nezažil.

Neskutočný pocit sily a vnútorného pokoja.

Od tejto chvíle začala neskutočná cesta Wima Hofa k dosiahnutiu prezývky „ľadový muž“, vlastníctvu niekoľkých svetových rekordov a predovšetkým statusu človeka, ktorý je schopný ovládať svoj autonómny nervový systém.

Od udalosti v parku začal študovať vlastné telo a odolnosť voči nízkym teplotám. Pravidelne trénoval a zakaždým posúval svoje telo za hranice, ktoré sa zdali byť nemožné.

A čo Wim za svoju cestu dokázal?

  • Drží svetový rekord za najdlhší kúpeľ v ľade. Po dobu 1 hodiny a 52 sekúnd vydržal v sklenenej kocke obklopený len ľadom.
  • Dokázal zabehnúť maratón (42,195 kilometrov) za polárnym kruhom vo Fínsku, oblečený iba v sandáloch a kraťasoch.
  • V roku 2007 dokázal vyliezť na Mount Everest do výšky takmer 7000 metrov opäť iba v kraťasoch a sandáloch. Bohužiaľ svoju expedíciu musel ukončiť kvôli nečakanému zraneniu nohy.
  • V roku 2011 zabehol polmaratón v Namibskej púšti, bez nutnosti napiť sa kvapky vody.
  • So skupinou 18 ľudí, ktoré Wim sám trénoval, dokázal nedávno vyšplhať na vrchol hory Kilimandžáro behom 31 hodín a 25 minút (svetový rekord). Opäť bola väčšina skupiny oblečená iba v kraťasoch alebo s minimom oblečenia.

Ako je to všetko možné?

Wim Hof totiž dokáže za použitia svojej mysle a špeciálnej dýchacej techniky regulovať svoju vlastnú telesnú teplotu. Túto metódu pomenoval po sebe: „Metoda Wima Hofa“ (The Wim Hof method)

Wim Hof ale nikdy nechcel byť len „rekordmanom“.

Tento cirkus (ako Wim sám hovorí) bol iba preto, aby ho ľudia a predovšetkým vedci začali brať vážne. Tvrdil totiž, že dokáže vďaka svojej metóde ovplyvniť svoj autonómny nervový systém, čo lekári považovali za nemožné.

V roku 2011 sa vedci konečne rozhodli Wima podrobiť kontrolovanému testu. Pod dohľadom lekárov mu bola vnútro-žilne podaná látka endotoxín. Jedná sa o vírus, ktorý u ľudí spôsobuje do 90 minút príznaky ako je horúčka, bolesti hlavy, zvracanie a triaška.

A ako na tento vírus zareagovalo Wimovo telo?

Vďaka meditácii a dýchacím cvikom dokázal Wim zvýšiť svoj stresový hormón kortizol a znížil výskyt zápalových buniek až o 100%.

Wim neprejavil žiadne negatívne príznaky a jeho telo vírus úplne potlačilo.

Dokázal niečo, čo bolo považované za nemožné. Iba mysľou zmenil fungovanie svojho imunitného systému.

Potom, čo mu túto správu lekári potvrdili, sa Wim rozplakal.

S cirkusom bol koniec.

Po teste sa ho jeden novinár spýtal, či bolo ťažké proti víru bojovať. „Nie, bolo to ľahké. Ťažké bolo celé roky bojovať s cynizmom, výsmechom, opovrhnutím a neustálou pochybnosťou ostatných ľudí.“ Povzdychol si Wim so slzami v očiach.

Konečne sa mohol začať venovať jeho hlavnej vízii, a tým je svet bez chorôb.

Wim ale ešte nevyhral.

Vedci mali všetko čierne na bielom, ale poukazovali na fakt, že Wim je trénovaný jedinec a preto sa dá tento výsledok brať skôr ako výnimka než pravidlo.

A Wim ich opäť presvedčil o opaku.

Behom len 4 dní dokázal vytrénovať 12 ľudí, ktorí sa zúčastnili rovnakého experimentu ako Wim. Bola im do tela vpravená baktéria a vďaka Wimovej technike dokázali ovplyvniť svoj autonómny nervový systém a s vírom úspešne bojovať. Naproti tomu, druhá testovacia skupina o 12 ľuďoch, ktorá nemala Wimov tréning, trpela po aplikácii víru horúčkami, bolesťami hlavy a silnou triaškou.

Vedci zistili, že skupina trénovaných ľudí dokázala zvýšiť vďaka meditácii hladinu svojho adrenalínu až o 300% (na rovnakú úroveň, akú majú ľudia pri skoku bungee jumpingu). Vyšší adrenalín viedol k zvýšeniu produkcie anti-zápalových mediátorov, ktoré dokázal vír poraziť.

Vedci boli v šoku. Niečo také by naše telo nemalo byť schopné.

Wim to dokázal.

Tým ale jeho cesta nekončí, skôr naopak.

V súčasnej dobe robí semináre a školenia po celom svete. Podniká výpravy na vrcholky hôr a pritom trénuje ľudí vo svojej technike, vďaka ktorej by sa chcel priblížiť k svojmu snu.

Svetu bez chorôb.

Oficiálne stránky Wima Hofa : http://www.icemanwimhof.com/

PS: Motivoval Vás Wim Hof k pravidelnému otužovaniu? Začnite studenou sprchou každé ráno. Viac TU.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore