Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie Pravda o kotvičníku. Zázračná bylina alebo placebo?

Pravda o kotvičníku. Zázračná bylina alebo placebo?

Pravda o kotvičníku. Zázračná bylina alebo placebo?

Už od pradávna hrali bylinky významnú úlohu v starostlivosti o ľudské zdravie. Jednou zo zázračných byliniek je aj kotvičník zemný. Kotvičník zemný rastie a pochádza zo stredomoria, ale využíva sa pre svoje liečebné účinky po celom svete.

Kotvičník zemný hrá významnú úlohu v súvislosti s testosterónom. Ide o zázračnú bylinku alebo je to skôr všeobecne známe placebo? Na liečive účinky kotvičníka sme sa opýtali aj lekára a prebádal pre vás rad materiálov.

Liečivé účinky kotvičníka zemného potvrdzujú aj lekári

Takmer všade nájdete tvrdenie, že kotvičník zemný chráni srdce, pomáha pri liečbe depresií a zvyšuje libido. Najčastejšie sa z kotvičníka využíva vňať, ale liečivá je celá bylinka. Využívajú sa tiež korene a plody. Kotvičník sa do nášho tela zvyčajne dostáva z tabliet a práškov.

Liečivé účinky kotvičníka zemného potvrdzujú aj lekári. Na portáli ulekare.cz sa môžete dočítať, že kotvičník zemný podporuje rast svalovej hmoty, zvyšuje fyzický výkon muža, zrýchľuje regeneráciu a podporuje sexuálne libido. Hladina testosterónu sa môže u mužov zvýšiť až o 30%. Kotvičník často využívajú mladí športovci, pretože podporuje rast svalovej hmoty.

Kotvičník zemný pomáha zlepšovať erekciu, znížiť bolesť a zápaly. Popri tom pôsobí pozitívne pri znížení krvného tlaku a zlepšenie činnosti srdca. Kotvičník teda rozhodne nie je žiadnym placebom, ale účinnú bylinkou.

Pozitívny účinok možno nájsť u pacientov s vysokým krvným tlakom. Pokiaľ títo pacienti užívajú kotvičník, darí sa znížiť hladina cholesterolu. Kotvičník môžu využívať nielen ľudia s vysokým krvným tlakom, ale je vhodný aj pre diabetikov. Kotvičník znižuje hladinu glukózy v krvi a optimalizuje hladinu inzulínu.

Kotvičník užívajte vo forme čaju

Kotvičník sa najčastejšie užíva vo forme čaju alebo ako extrakt. Čaj si vytvoríte veľmi ľahko. Lyžičku sušenej a namletej vňate zalejete pol litrom vody a varíte po dobu 30 minút. Následne len scedíte a necháte vychladnúť na konzumovateľnú teplotu.

Kotvičník zemný si dokážete vypestovať aj v kvetináči na balkóne

Nie je ťažké si doma vypestovať vlastnú bylinku. Kotvičník sa pestuje od konca marca, zber prebieha začiatkom septembra. Využiť môžete sadenice alebo predklíčené semienka. Výhodou je, že môžete kotvičník zemný pestovať aj v kvetináči na balkóne.

Záver:

Účinky kotvičníka zemného na ľudský organizmus potvrdzujú, ako lekári, tak aj spokojní pacienti. Vždy myslite na to, aby ste sa bylinkami, prípadne aj Tribulus terrestris, nepredávkovali. Ako radi píšeme - všetko s mierou. Len tak môžete liečebné účinky kotvičníka zemného využiť naplno. Ak sa nechcete spoliehať na výrobky dostupné na trhu, môžete si kotvičník sami vypestovať a spracovať.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore